Praxe Praha

Studenti Školy ekonomiky a cestovního ruchu navštívili hlavní město České republiky Prahu. Praxi organizovala třída 3.A.

Na úvod prošli Malostranské náměstí, kde se dozvěděli o historii kostela sv. Mikuláše. Na to pokračovali k budově Senátu, ve kterém měli možnost podívat se do zahrad Valdštejnského paláce, kde zahlédli bílého páva.  

Poté zavítali na Pražský Hrad, který je nadchnul svým výhledem, rozmanitostí památek, mohutností a rozsahem. Viděli také hradní stráž a dokonce měli to štěstí, že byl pan prezident na hradě a mohli zahlédnout, popřípadě vyfotografovat prezidentskou vlajku. Na procházce hradním komplexem nesměly chybět ani návštěvy památné sochy T. G. Masaryka a gotické katedrály sv. Víta.

Dále přešli přes Karlův most, na kterém viděli několik soch svatých a na konci Prašnou bránu s památníkem Karla IV. Poté pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jejich pohled uchvátil přes 600 let starý Pražský orloj. Nahlédli také do Pařížské ulice a pokračovali na Václavské náměstí.

Na Václavském náměstí se vrátili do dob Sametové revoluce v roce 1989, podívali se na sochu svatého Václava a na Národní muzeum.

Jejich návštěvu uzavřel chrám sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici s pomníkem na hrdinské parašutisty, kteří se za II. světové války podíleli na atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.  

You may also like...